Pravidelný servis klimatizácie je nevyhnutnosťou pre bezproblémové fungovanie a dlhú životnosť klimatizácie. Pravidelnou údržbou klimatizácie predchádzate poruchám.

Chladiace médium sa v klimatizačnom systéme prirodzene odparuje do okolia. Tým klesá účinnosť a výkon klimatizácie. Takže aj keď je klimatizačný systém plne funkčný, je potrebné raz za čas(aspoň raz ročne) klimatizáciu doplniť a premazať.

V klimatizačnom systéme sa využíva špeciálny olej, ktorý ma za úlohu nielen mazanie kompresora ale hlavne má schopnosť naväzovať na seba okolitú vlhkosť a nečistoty, čím klesá jeho schopnosť mazania a tým sa vystavuje kompresor a ostatné súčasti možnému poškodeniu. Preto je nevyhnutné vykonávať pravidelnú údržbu klimatizácie.

 

1. Chladivo R134a ( tetrafluóretán C2H2F4)

Prostredníctvom plnoautomatickej polničky kompletne plníme prípadne dopĺňame klimatizačný systém Vášho vozidla presne predpísaným množstvom chladiva R 134a. Jedná sa o prípady pri opravách vozidiel po nehodách, prípadne po úniku chladiva poškodením časti klimatizačného okruhu. V prípade straty tesnosti a úniku chladiva sa snažte o čo najrýchlejšiu opravu, pretože vlhkosť, prenikajúca do klimatizačného systému výrazne znižuje jeho životnosť.2.Chladivo R1234yf (tetrafluoropropen)

Chladivo novej generácie R1234yf ( HFO-1234yf ) vyvinula spoločnosť DuPont a Honeywell ako ohľaduplné riešenie k životnému prostrediu. V každodennej prevádzke je bezpečné a úsporné. Chladivo R1234yf je schválené Európskou komisiou a v súčasnosti sa začína používať v automobilovom priemysle ako náhrada za R134a, s cieľom znížiť emisie skleníkových plynov z klimatizačných systémov osobných a ľahkých úžitkových vozidiel.